Rekrutacja IT – gdzie znajdować dobre oferty dla programistów?

Znalezienie odpowiedniego specjalisty od IT może często być zadaniem bardzo trudnym. Z drugiej strony, specjaliści komputerowi, także często mają trudności ze znalezieniem oferty, która przyciągnęłaby ich uwagę. Obecnie rynek ofert pracy, nawet dla informatyków, jest dość przesycony, a oferty mogą być tak różne, że przesianie tego co jest warte zapoznania się, od tego, co nie jest warte, może zajmować dużo czasu. A przecież zarówno do rozwijania biznesu jak i własnej kariery zawodowej potrzebne są dobre doświadczenia. Praca dająca wyzwania i pracownik, który jest w stanie tym wyzwaniom sprostać. Jak zatem powinny wyglądać rekrutacje pracowników z branży IT? Czy agencja rekrutacyjna jest w stanie połączyć w pary pracowników i pracodawców?

1. Rekrutacja IT – jak znaleźć oferty pracy z branży IT?

2. Procesy rekrutacyjne – jak przebiega rekrutacja programistów i programistek?

3. Skuteczna rekrutacja IT – gdzie rozpoczyna się proces rekrutacji IT?

Rekrutacja IT – jak znaleźć oferty pracy z branży IT?

Znalezienie na rynku pracy odpowiednich ofert może być zajęciem czasochłonnym. Rekrutacja IT sama w sobie może składać się z kilku etapów, a więc także jest czasochłonna. W przypadku zmiany pracy trzeba więc poświęcić nieco czasu dla procesów rekrutacyjnych. Gdzie jednak szukać ofert, które będą oferowały tobie warunki, na których ci zależy? Zdecydowanie lepiej jest omijać tradycyjne strony z ogłoszeniami o pracę i wejść w miejsca, które oferują wyłącznie oferty pracy w branży IT.

Procesy rekrutacyjne – jak przebiega rekrutacja programistów i programistek?

Jak we wszystkich branżach, tak i w branży IT wszystko zaczyna się od wysłania swojego CV na konkretne stanowisko. Oczywiście często zdarza się tak, że rekruterzy samodzielnie wysyłają swoje oferty do programistów chociażby za pomocą Linkedin niemniej jednak opcja z samodzielnym CV pozwala ci na wyselekcjonowanie ofert. Po wysłaniu CV, możesz zostać zaproszony na rozmowę rekrutacyjną a także możesz być poproszony o wykonanie próbnego zadania. 

Skuteczna rekrutacja IT – gdzie rozpoczyna się proces rekrutacji IT?

Proces rekrutacyjny tak naprawdę zaczyna się już w momencie wystawienia ogłoszenia o pracę. W branży IT duże znaczenie ma to, jak atrakcyjne jest dane ogłoszenie, jakie warunki oferuje i czego dotyczy. Rekrutowanie pracowników IT zaczyna się więc od przyciągnięcia ich zainteresowania tematem. Nadal bowiem dobry programista, który nie jest na stanowisku juniorskim, ma spore pole do manewru i może przebierać w ofertach, jak w ulęgałkach.